Zážitky žen z kurzů 

      Děkuji za zážitek z kurzu Tajemství pánevního dna I., který se jen stěží vejde do slov. Bylo to osvobozující, velmi hluboké, očistné, ozdravné, neskutečně nádherné setkání sama se sebou jako ženou, která má více tváří. Poznala jsem v sobě matku, milenku, bohyni i čarodějnici. A protože se věnuji i kartám, tak tento obrázek vystihuje můj pocit z kurzu.

                                                                                

                                                                                Martina

        Mám za sebou již druhý cyklus Tajemství pánevního dna. Naše lektorka Markéta je podivuhodně laskavá a nevtíravě empatická. Každá žena, která se lekcí účastní, je může prožít intenzivně sama se sebou. Pro mě je to poznání vlastního těla, o jakém jsem neměla tušení, jaksi zevnitř, ze mě samotné, neopakovatelné, protože moje. Poznání, jak velmi velmi je naše bytost, naše duše s tělem propojená, jak je tělo jejím obrazem, jejím projevem. Otevření cesty být sama sebou, zcela jedinečnou a neopakovatelnou, milovanou a chtěnou. Já, která jsem byla slabá a závislá, nacházím v sobě zdroj energie, dokážu být sama sobě oporou a tudíž i svým blízkým. Dovedu se těšit sama ze sebe, z toho, že jsem, že jsem právě takto utvořena, že jsem žena. Pomohlo mi to k probuzení a přijetí mého ženství, k poznání, že i když jsem už za půlkou běžného věku života, mohu svým tělem prožít krásu, radost, pokoj, dobro, harmonii. A nikde jinde jsem nezažila tak úžasnou relaxaci při hlubokém dýchání, jako právě tady na kurzech. Takže díky za ně a doporučuji každé ženě v jakémkoli věku, vždy si tam může najít, co zrovna potřebuje. Mějme se rády!

                                                                                                                                     Hedvika


      Kurz se mi moc líbil. Dozvěděla jsem se mnoho nových a zajímavých věcí a informací, které jsem se potřebovala dozvědět a které mi můžou pomoct s mými problémy. Myslím, že je velmi důležité pracovat se svým tělem a naslouchat mu. Na tomto kurzu jste mi moc pěkně ukázala, jak žít se svým pánevním dnem, což jsem do té doby téměř vůbec neznala a nedělala. Moc děkuji za krásný den plný objevování sebe sama a uvědomování si svého tělo.

                                                                                                                                            Eliška


     Kurzu Tajemství I. jsem se zúčastnila na jaře roku 2017. Důvodem nástupu do kurzu byla inkontinence. V té době jsem ke cvičení používala lékařem doporučená speciální závažíčka. Věděla jsem, že pouze pravidelným cvičením dosáhnu očekávaného úspěchu a proto jsem ke cvičení přistupovala pečlivě a pravidelně. Úspěch se dostavil, ale jakmile jsem pár dní cvičení vynechala, už jsem zase cítila, že pánevní dno /PD/ nedrží, jak by mělo. Metoda 3x3 mi ukázala, že cvičení musí být ne vždy nutností kvůli úniku moči, ale může vést k velmi příjemným chvilkám bytí sama se sebou. Mohu cvičit kdekoliv, kdykoliv, i když je kolem mě spousta lidí. Metoda mi nabídla možnost cvičit bez pomůcek /závažíček/, svobodně, volně, jemně, vlastním tempem a intenzitou. Ráda cvičím v lehu před spaním, dýchání a "telefonování" do pánevního dna mě velmi uklidňuje a navede mě plynule do příjemného spánku. Jsem vděčná za to, že jsem měla možnost na tomto kurzu být a vše si vyzkoušet, zacítit a prožít na vlastním těle. Doporučuji všem ženám bez rozdílu věku!  Děkuji, Markétko, za vedení a příjemné chvilky!

                                                                                                                                 Pavla, 72 let 


     Děkuji osudu, že mě zavál do ordinace dr. Vrtala a dozvěděla se o Studiu Harmonie v Olomouci. Markéto, jsi ta nejlepší lektorka, jakou jsem kdy měla. Celý sobotní kurz byl prostě boží . Po něm přišly malé bolesti v podbřišku, znamení , že jsem cvičila správně, ale taky 8 hodinová pauza bez nutnosti vstávat v noci na záchod.!!!!!!!!  Kdo nezažil noční chození na záchod nikdy nepochopí mou radost!!!!!!! Cítím se velmi svobodně a volně. Moc děkuji za vše!!!!!!! 

                                                                                                                                  Jana 


Příjemné a inspirativní prostředí, milá vnímavá empatická lektorka, profesionální a zároveň přátelské doprovázení na cestě za poznáváním pánevního dna. Vřele doporučuji!!! ❤️

  

                                                                                                                                       Anežka

Je to skvělé, doporučuji!!!       HedvikaMilá Markétko, 

     je pro mě docela obtížné říct, co mi kurz dal, protože je to velmi krátká doba a myslím si, že budu schopna ti dát konkrétnější zpětnou vazbu, až uplyne nějaký čas. Můžu ale už teď říct, že kurz Pánevního dna I. vnímám velmi pozitivně a musím říct, že mě na mnoha úrovních velmi překvapil. Možná i proto, že jsem neměla nějaká velká konkrétní očekávání a do kurzu jsem se přihlásila proto, že jsem tuto myšlenku zavnímala v daném okamžiku pozitivně a vnitřně jsem věděla, že teď je ten pravý čas zkusit nejen něco nového, ale hlavně jiného. Co mě překvapilo, je skutečnost, že i "ženské kruhy" mohou být úžasné, inspirativní a plné laskavé ženské energie. Všech žen, které se mnou na kurzu byly, si vážím a i touto cestou jim chci poděkovat za všechny naše večery. Každá jsme jiná a v té jinakosti je velká krása. Na fyzické úrovni mi kurz dal to, že vědomě vím, že existuje moje pánevní dno, že je to sval, který jsem schopna probudit k životu.      A nejen to. Vím, že kurz Pánevního dna I. je jen začátek .... a tento začátek pomůže ženám cítit se ne "jako žena," ale skutečně být Ženou. Otevřely se dveře, odšpuntovala se zátka (přesně tak pevná, jakou máme všechny ve vaně) a najednou k nám proudí celý svět. Je jen na nás, jakou cestou se v životě vydáme. Před kurzem by mě nenapadlo, že žena má vlastně srdce dvě. Jedno, které máme od narození na levé straně a jedno, které je ukryto přesně tam, kde máme pánevní dno. Obě jsou plná lásky, ale často na to "druhé" zapomínáme, resp. ani o něm většinu života nevíme. A to je velká škoda. Závěrem snad jen malé "poselství" dalším ženám: "Jděte na kurz Pánevního dna, probuďte své pánevní dno, protože tím probudíte nejen lásku jako takovou, ale zejména ženskou lásku k sobě samé."

                                                                                                                                         Barunka


     Kurz pánevního dna jsem si skvěle užila a naučila se spoustu důležitých a potřebných informací o svém těle. Kurz byl velice nabitý energií a emocemi, a ačkoliv to bylo někdy psychicky i fyzicky náročnější, sáhla jsem si až na své dno, odcházela jsem s úžasným pocitem naplnění a poznání sebe sama.
     Lektorka Markétka je velmi milá a vstřícná osůbka, dalo by se ji označit za vílu, před kterou není žádné téma tabu a člověk si tak může, pokud chce (nic zde není povinností ani nutností, spíše příjemností) "své bolavé" téma sdílet s ostatními a přijít na to, že v tom není sám, nebo mu názor jiných pomůže otevřít dveře k přemýšlení v jiných souvislostech.
     Vše, co jsem se dozvěděla používám a praktikuji každý den, cvičení a dýchání zařazuji i do pracovního běhu. Už nyní, po pár dnech, cítím úlevu v bedrech a kříži a to pouze díky správnému stoji! O změnách v dalších oblastech svého života ani nemluvím... 
     Moc děkuji za celý krásně prožitý den.  

                                                                                                                                      Aneta


     Kurz pánevního dna byl setkání s mým ženským tělem. Ukázal mi, že ženskou podstatu sebe sama musím pěstovat, že výkon a čísla se v kurzu a ženském vnímání světa "nevedou". Markéta a její osobní přístup mi otevřel dveře k poznání těla skrze dech, vědomý pohyb a ke každodennímu praktikování. Být v pravidelném kontaktu se svým tělem, pánevním dnem, to je cesta.

Díky, na viděnou v dalším kurzu.

                                                                                                                                  Ivana


      Markétko, chtěla bych poděkovat Vesmíru, že mě k Vám, nasměroval. Původní myšlenka zúčastnit se kurzu Tajemství pánevního dna I. byla velice spontánní a vlastně dost "povrchní ". Hlavním cílem bylo s kamarádkami utéct na chvíli od rodin a užít si dvě hodinky péče o sebe. Nejen, že původní plán byl na sto procent splněn, ale moji anatomickou a fyziologickou představu (jsem fyzioterapeutka) mého pánevního dna, jste obohatila o úžasné energetické až duchovní rozměry. Naučila jste mě mechanické cvičení vnímat spíše jako obrazy, barvy, vůně, třeba i chutě a hlavně vnímat přítomný okamžik "teď a tady", dostat se "více k sobě" a tak si každodenní život obohatit a prožít daleko intenzivněji. Až během kurzu se ukázala Vaše propojenost s dalšími, pro mě velmi blízkými milými dušemi, což mi potvrdilo, že nic není náhoda, a že to byl velký dar Vás potkat. Velmi příjemná, bezpečná a přátelská atmosféra Studia Harmonie a Váš přístup mi dovolily doporučovat Vaše služby i svým pacientkám. 

Děkuji.

                                                                                                                                  LG         Moje cesta k paní Markétě byla dlouhá a vůbec ne jednoduchá. Jen samotné odhodlání zvednout telefon a objednat se do urologické ambulance kvůli potížím s inkontinencí mi zabralo pár měsíců. Chlácholila jsem své ego, že skákání k životu nepotřebuji, kýchám přece jen občas a kašlu jen, když jsem jednou za rok nemocná, tak kam bych chodila. Je to jen takové období, najdu si na internetu nějaké cviky a ono to přejde. Ono to ale nejenže nepřešlo, cviky z internetu nepomáhaly, ale bylo to i stále horší a horší. Zlom nastal v okamžiku, kdy jsem během procházky přistihla svého psa, jak v rákosí požírá torzo shnilé ryby a s rázným povelem "FUJ, ty čuně jedno!" jsem ucítila nepříjemný pocit vlhka. Chvíli jsem tupě stála nad překvapeným psem, který mezitím samozřejmě celou rybu sežral, a přemýšlela, na koho jsem vlastně křičela, jestli na psa nebo na sebe. 

     Když jsem konečně seděla po vstupním vyšetření v čekárně urologické ordinace, měla jsem naprosto jasno: buď dostanu nějaké prášky nebo si koupím kůru 10 sezení na tomhle zázračném přístroji, na který mají v čekárně reklamu. 12 000,- Kč je sice dost, ale do zdraví se přece vyplatí investovat a bude o problému. Rozčarování přišlo rychle po rozhovoru s lékařem. "Váš problém je velký, nechala jste to zajít příliš daleko a máte pouze dvě možnosti - buď operace nebo každodenní cvičení. Ale cvičit musíte opravdu poctivě každý den, jinak to nemá smysl. Pokud se rozhodnete pro cvičení, počítejte s tím, že výsledek se dostaví až zhruba za rok." uslyšela jsem z úst lékaře. Myslela jsem, že spadnu ze židle. S ničím takovým jsem nepočítala. Zalapala jsem po dechu a horlivě se snažila lékaře přesvědčit, zda by přece jen nestálo za to vyzkoušet ten zázračný přístroj, ale ten trval na svém : "Vyhozené peníze, přišla jste pozdě, Váš problém tenhle stroj nevyřeší" . Bez dlouhého přemýšlení ze mě vypadlo: "Chci termín operace. Cvičit nebudu! Na to vážně nemám čas." Pan doktor jen pokrčil rameny, podal mi kartičku s termínem operace a já se vypotácela z ordinace. Zuřila jsem jako býk. Jak si někdo může myslet, že JÁ, která chodím do práce, starám se o rodinu, dům a dva psy, mám čas denně ležet na karimatce a půl hodiny cvičit nudné cviky jako nějaká stařena. Domluvila jsem si v práci volno na operaci a pomalu se začala smiřovat se skutečností, že již potřetí v životě budu ležet na operačním stole. S blížícím se termínem operace mě však začalo hryzat svědomí: "Zbabělče! Utíkáš bez boje? Ani jsi to cvičení nezkusila…" Vnitřní hlas se mi dařilo úspěšně umlčet, přesně do chvíle, kdy jsem jednou večer výchovně promlouvala ke svým dvěma puberťákům, aby ke všem životním výzvám přistupovali zodpovědně a vždy se snažili pro danou věc udělat v rámci svých možností maximum tak, aby měli čisté svědomí sami před sebou. Děti samozřejmě jen převrátily oči, vymáčkly ze sebe pokřivený úsměv a šly si po svém. A já se před sebou sama zastyděla. Chvíli mi trvalo, než jsem sehnala ten správný kontakt na cvičení a domluvila první informativní schůzku. Podařilo se! 

     Když jsem poprvé vstoupila do Studia Harmonie paní Markéty, v duchu mi problesklo "Sakra, kam jsem se to dostala?" Čekala jsem namakanou trenérku ve fitness oblečku, ale tahle éterická paní s vizáží anděla v rozevlátém modrém hábitu a spokojeným úsměvem na tváři k ní měla vážně daleko. Své rozčarování jsem se snažila zamaskovat dotazem, kde se mohu převléknout do cvičebního úboru, abychom mohly rychle začít. Poté, co mi trochu udivená paní Markéta oznámila, že dnes cvičit nebudeme, že si budeme jen povídat, věděla jsem jistě, že je něco špatně. Určitě přijde téma ženství, menstruace, pánevní dno, role matky apod. Prostě témata, která já bytostně nesnáším a mám problém tato slova jen vyslovit. Tentokrát byl můj odhad bohužel správný. V polovině sezení jsem přemýšlela, jak se z toho vyvléct, jak mám říct, že tohle je něco jiného než já hledám, a že je pro nás obě zbytečné ztrácet čas. Opět se ozval můj vnitřní hlas: "A pak teda budeš dělat co, když odejdeš? Termín operace, na který jsi čekala 4 měsíce jsi zrušila, cviky z internetu ti nepomáhají a jinou lektorku na zdravotní cvičení pánevního dna jsi v Olomouci nenašla. Koupíš si silnější inkontinenční vložky a potupně se objednáš na druhý termín operace?" Dodnes nechápu, jak se stalo, že jsem si místo úprku objednala individuální lekce a rovnou je zaplatila. Jen si vzpomínám, že jsem po prvním rozloučení s paní Markétou seděla v autě, tupě zírala před sebe a nadávala sama sobě, že jsem nebyla dost asertivní a nerozloučila se s ní navždy.

      Přijet na první skutečnou lekci také nebylo jednoduché. Měla jsem toho v práci moc, hledala jsem důvody, proč nemůžu přijet, pozorovala se, zda třeba na mě něco neleze. Nic jsem nevymyslela a tak se ocitla před dveřmi Studia podruhé. Připravena na "nejhorší" jsem zaťukala. Tentokrát mě skutečně přivítala usměvavá paní ve fitness oblečku, s úsměvem na tváři a bojovným odhodláním pomoci vyřešit můj (nejen fyzický) problém ženství. Hlavou mi poprvé blesklo: Jsem tu správně!

     Dnes, přesně po roce ukončení kurzu, mohu zodpovědně prohlásit, že to byla jedna z mých nejlepších investic v životě. Dle předpokladu pana doktora začínám vidět výsledky cvičení, inkontinence se výrazně zlepšila a dokážu ji mít víceméně pod kontrolou. Zjistila jsem, že teď už nemusím vůbec cvičit denně na podložce v obýváku jako na začátku. Podařilo se mi cvičení zakomponovat do celého všedního dne, takže už mě prakticky nestojí ani minutu času navíc. Cvičím v práci, na poradě, v autě, v kuchyni, na procházce se psem, v sauně, prostě kdekoliv si vzpomenu. Chce to jen propojit mysl se svaly a pak už jde vše samo. Dostavila se i nečekaná "třešnička na dortu". Díky vědomému dýchání se cítím mnohem lépe než kdy před tím, mám více energie a lépe se mi spí. A hlavně…. 

Vážím si sama sebe!

Děkuji!

                                                                                                                Alena


Zdravím Ženu :-) 

     Ty, která to čteš, možná stejně jako já si myslíš, že víš, jak se cítíš, co cítíš, jak se sebou pracovat,....  Možná i Tobě pomůže sdílení, že jsem u Markét objevila společně s MARKÉTKOU zase další kousek bezpečného místa v sobě.., což mě šokovalo, naštvalo, nakonec potěšilo,  ale upřímně i lákalo jít dál, konkrétně jsem řešila inkontinenci a NIKDY by mě nenapadlo, že ta nepříjemnost souvisí s bezpečím uvnitř, respektive trpělivostí s vnitřním místem jménem lůno..., pochopením, přijetím ..., za mě je to krásná stezka pro ŽENU. Doporučuji vřele všem, které si myslíte, že víte, co s tím a jak se na lopatu-lůno sedá .......

Tobě, Markétko, děkuji.

 P.S. důvěra a diskrétnost v individuálním kurzu 

                                                                                                                              Já


     Ahoj, chtěla bych touto cestou veřejně poděkovat paní Markétě, která pro ženy předává zkušenosti a energii jako žena ženám, ale myslím si, že s jejími zkušenostmi je dokáže věnovat i mužům. Přišla jsem s problémem, který mi komplikoval život. Spolu jsme však rozkličovaly, že můj problém není jen ten, se kterým jsem původně přišla. Díky empatii a pochopení paní Markéty jsem se o sobě a svém těle dozvěděla víc, než jsem si uvědomovala a onen problém jsme neřešily typu, tady udělej tohle a támhle to a bude to lepší. Šly jsme od prvopočátku. Postupně jsme se dostávaly k tomu, kde můj problém vzniká, a že nelze, jak si například spoustu lékařů myslí, řešit komplikaci, bez nalezení příčiny. Tohle je obrovská změna, příjemná změna, že když k někomu s důvěrou jdete, tak primárně neřeší jen danou věc, ale spoustu na sobě závislých věcí, které na sebe navazují a tvoří finále - problém. Jsem moc ráda, že mám s paní Markétou takto příjemnou zkušenost a formu léčebného procesu - cviků a sezení, protože někdy si člověk neuvědomuje, že se mu děje něco z nějakého důvodu nebo před těmi věcmi jen zavírá dveře a dá si prášek od bolesti. Moc děkuji za vše a hlavně za věci, které mohu dělat opakovaně v budoucnu. Jste úžasný člověk, Markéto, na správném místě.
         

                                                                                                                                  Sára