Zážitky žen z kurzů 

      Děkuji za zážitek z kurzu Tajemství pánevního dna I., který se jen stěží vejde do slov. Bylo to osvobozující, velmi hluboké, očistné, ozdravné, neskutečně nádherné setkání sama se sebou jako ženou, která má více tváří. Poznala jsem v sobě matku, milenku, bohyni i čarodějnici. A protože se věnuji i kartám, tak tento obrázek vystihuje můj pocit z kurzu.

                                                                                

                                                                                Martina





        Mám za sebou již druhý cyklus Tajemství pánevního dna. Naše lektorka Markéta je podivuhodně laskavá a nevtíravě empatická. Každá žena, která se lekcí účastní, je může prožít intenzivně sama se sebou. Pro mě je to poznání vlastního těla, o jakém jsem neměla tušení, jaksi zevnitř, ze mě samotné, neopakovatelné, protože moje. Poznání, jak velmi velmi je naše bytost, naše duše s tělem propojená, jak je tělo jejím obrazem, jejím projevem. Otevření cesty být sama sebou, zcela jedinečnou a neopakovatelnou, milovanou a chtěnou. Já, která jsem byla slabá a závislá, nacházím v sobě zdroj energie, dokážu být sama sobě oporou a tudíž i svým blízkým. Dovedu se těšit sama ze sebe, z toho, že jsem, že jsem právě takto utvořena, že jsem žena. Pomohlo mi to k probuzení a přijetí mého ženství, k poznání, že i když jsem už za půlkou běžného věku života, mohu svým tělem prožít krásu, radost, pokoj, dobro, harmnonii. A nikde jinde jsem nezažila tak úžasnou relaxaci při hlubokém dýchání, jako právě tady na kurzech. Takže díky za ně a doporučuji každé ženě v jakémkoli věku, vždy si tam může najít, co zrovna potřebuje. Mějme se rády!

                                                                                                                                     Hedvika

      Kurz se mi moc líbil. Dozvěděla jsem se mnoho nových a zajímavých věcí a informací, které jsem se potřebovala dozvědět a které mi můžou pomoct s mými problémy. Myslím, že je velmi důležité pracovat se svým tělem a naslouchat mu. Na tomto kurzu jste mi moc pěkně ukázala, jak žít se svým pánevním dnem, což jsem do té doby téměř vůbec neznala a nedělala. Moc děkuji za krásný den plný objevování sebe sama a uvědomování si svého tělo.

                                                                                                                                            Eliška


Milá Markétko, 
     Váš kurz Tajemství pánevního dna I. jsem navštívila na doporučení mé sestry, ale také proto, že hledám a zkouším vše, co by mě mohlo pomoci vyřešit mé dlouhodobé nepříjemné problémy a vyhnout se tak i operačnímu zákroku /TOT pásky/. 
Již delší dobu (asi 4 roky ) jsem začala mít citlivost, pálení, svědění na zevních rodidlech, v okolí konečníku, stresovou inkontinenci a celkovou bolestivost (po sobotním kurzu mohu říct) "pánevního dna" . 
     Sobotní kurz pod Vaším velmi příjemným a citlivým vedením mě totálně "ZRUŠIL" na celou neděli, ale byl pro mě obohacující o spoustu nových informací, které, když správně vstřebám a později budu praktikovat, tak bude o jednu ženu, která "TELEFONUJE" se svým pánevním dnem, více.

                                                                                                                                             Díky J.T.

Dobrý den, 

     kurzu Tajemství I. jsem se zúčastnila na jaře roku 2017. Důvodem nástupu do kurzu byla inkontinence. V té době jsem ke cvičení používala lékařem doporučená speciální závažíčka. Věděla jsem, že pouze pravidelným cvičením dosáhnu očekávaného úspěchu a proto jsem ke cvičení přistupovala pečlivě a pravidelně. Úspěch se dostavil, ale jakmile jsem pár dní cvičení vynechala, už jsem zase cítila, že pánevní dno /PD/ nedrží, jak by mělo. Metoda 3x3 mi ukázala, že cvičení musí být ne vždy nutností kvůli úniku moči, ale může vést k velmi příjemným chvilkám bytí sama se sebou. Mohu cvičit kdekoliv, kdykoliv, i když je kolem mě spousta lidí. Metoda mi nabídla možnost cvičit bez pomůcek /závažíček/, svobodně, volně, jemně, vlastním tempem a intenzitou. Ráda cvičím v lehu před spaním, dýchání a "telefonování" do pánevního dna mě velmi uklidňuje a navede mě plynule do příjemného spánku. Jsem vděčná za to, že jsem měla možnost na tomto kurzu být a vše si vyzkoušet, zacítit a prožít na vlastním těle. Doporučuji všem ženám bez rozdílu věku!  Děkuji, Markétko, za vedení a příjemné chvilky!

                                                                                                                                 Pavla, 72 let 


     Děkuji osudu, že mě zavál do ordinace dr. Vrtala a dozvěděla se o Studiu Harmonie v Olomouci. Markéto, jsi ta nejlepší lektorka, jakou jsem kdy měla. Celý sobotní kurz byl prostě boží . Po něm přišly malé bolesti v podbřišku, znamení , že jsem cvičila správně, ale taky 8 hodinová pauza bez nutnosti vstávat v noci na záchod.!!!!!!!!  Kdo nezažil noční chození na záchod nikdy nepochopí mou radost!!!!!!! Cítím se velmi svobodně a volně. Moc děkuji za vše!!!!!!! 

                                                                                                                                  Jana 


Příjemné a inspirativní prostředí, milá vnímavá empatická lektorka, profesionální a zároveň přátelské doprovázení na cestě za poznáváním pánevního dna. Vřele doporučuji!!! ❤️

                                                                                                                                         Anežka

Je to skvělé, doporučuji!!!       Hedvika


Milá Markétko, 

     je pro mě docela obtížné říct, co mi kurz dal, protože je to velmi krátká doba a myslím si, že budu schopna ti dát konkrétnější zpětnou vazbu, až uplyne nějaký čas. Můžu ale už teď říct, že kurz Pánevního dna I. vnímám velmi pozitivně a musím říct, že mě na mnoha úrovních velmi překvapil. Možná i proto, že jsem neměla nějaká velká konkrétní očekávání a do kurzu jsem se přihlásila proto, že jsem tuto myšlenku zavnímala v daném okamžiku pozitivně a vnitřně jsem věděla, že teď je ten pravý čas zkusit nejen něco nového, ale hlavně jiného. Co mě překvapilo, je skutečnost, že i "ženské kruhy" mohou být úžasné, inspirativní a plné laskavé ženské energie. Všech žen, které se mnou na kurzu byly, si vážím a i touto cestou jim chci poděkovat za všechny naše večery. Každá jsme jiná a v té jinakosti je velká krása. Na fyzické úrovni mi kurz dal to, že vědomě vím, že existuje moje pánevní dno, že je to sval, který jsem schopna probudit k životu.      A nejen to. Vím, že kurz Pánevního dna I. je jen začátek .... a tento začátek pomůže ženám cítit se ne "jako žena," ale skutečně být Ženou. Otevřely se dveře, odšpuntovala se zátka (přesně tak pevná, jakou máme všechny ve vaně) a najednou k nám proudí celý svět. Je jen na nás, jakou cestou se v životě vydáme. Před kurzem by mě nenapadlo, že žena má vlastně srdce dvě. Jedno, které máme od narození na levé straně a jedno, které je ukryto přesně tam, kde máme pánevní dno. Obě jsou plná lásky, ale často na to "druhé" zapomínáme, resp. ani o něm většinu života nevíme. A to je velká škoda. Závěrem snad jen malé "poselství" dalším ženám: "Jděte na kurz Pánevního dna, probuďte své pánevní dno, protože tím probudíte nejen lásku jako takovou, ale zejména ženskou lásku k sobě samé."

                                                                                                                                         Barunka


     Kurz pánevního dna jsem si skvěle užila a naučila se spoustu důležitých a potřebných informací o svém těle. Kurz byl velice nabitý energií a emocemi, a ačkoliv to bylo někdy psychicky i fyzicky náročnější, sáhla jsem si až na své dno, odcházela jsem s úžasným pocitem naplnění a poznání sebe sama.
     Lektorka Markétka je velmi milá a vstřícná osůbka, dalo by se ji označit za vílu, před kterou není žádné téma tabu a člověk si tak může, pokud chce (nic zde není povinností ani nutností, spíše příjemností) "své bolavé" téma sdílet s ostatními a přijít na to, že v tom není sám, nebo mu názor jiných pomůže otevřít dveře k přemýšlení v jiných souvislostech.
     Vše, co jsem se dozvěděla používám a praktikuji každý den, cvičení a dýchání zařazuji i do pracovního běhu. Už nyní, po pár dnech, cítím úlevu v bedrech a kříži a to pouze díky správnému stoji! O změnách v dalších oblastech svého života ani nemluvím... 
     Moc děkuji za celý krásně prožitý den.  

                                                                                                                                      Aneta


     Kurz pánevního dna byl setkání s mým ženským tělem. Ukázal mi, že ženskou podstatu sebe sama musím pěstovat, že výkon a čísla se v kurzu a ženském vnímání světa "nevedou". Markéta a její osobní přístup mi otevřel dveře k poznání těla skrze dech, vědomý pohyb a ke každodennímu praktikování. Být v pravidelném kontaktu se svým tělem, pánevním dnem, to je cesta.

Díky, na viděnou v dalším kurzu.

                                                                                                                                  Ivana


      Markétko, chtěla bych poděkovat Vesmíru, že mě k Vám, nasměroval. Původní myšlenka zúčastnit se kurzu Tajemství pánevního dna I. byla velice spontánní a vlastně dost "povrchní ". Hlavním cílem bylo s kamarádkami utéct na chvíli od rodin a užít si dvě hodinky péče o sebe. Nejen, že původní plán byl na sto procent splněn, ale moji anatomickou a fyziologickou představu (jsem fyzioterapeutka) mého pánevního dna, jste obohatila o úžasné energetické až duchovní rozměry. Naučila jste mě mechanické cvičení vnímat spíše jako obrazy, barvy, vůně, třeba i chutě a hlavně vnímat přítomný okamžik "teď a tady", dostat se "více k sobě" a tak si každodenní život obohatit a prožít daleko intenzivněji. Až během kurzu se ukázala Vaše propojenost s dalšími, pro mě velmi blízkými milými dušemi, což mi potvrdilo, že nic není náhoda, a že to byl velký dar Vás potkat. Velmi příjemná, bezpečná a přátelská atmosféra Studia Harmonie a Váš přístup mi dovolily doporučovat Vaše služby i svým pacientkám. 

Děkuji.

                                                                                                                                  LG