"Žena, která následuje dav, se obvykle nedostane dále než dav.                                       Žena, která kráčí sama, se může potkat se sebou samou na                                                        místech, kam nikdo před tím nevkročil."                                                                                                                                                        Albert Einstein

Můj příběh

  Jmenuji se Markéta Vrtalová.  Vystudovala jsem učitelství  TV a  NJ  na  Fakultě  tělesné  kultury  a Pedagogické fakultě UP v Olomouci. Moji učitelskou dráhu jsem nastoupila v roce 1997. Pohyb je pro mne odjakživa součástí života. Již od dětství jsem se věnovala házené, kterou jsem později hrála na vrcholové úrovni. I další sportovní aktivity jako jízda na kole, lyžování, volejbal, tenis, turistika mě velmi přitahují. Ráda tančím, velmi mě oslovuje a láká spontánní tanec, tanec bez pravidel.

V roce 2014 jsem opustila školství a se změnou životní přišla i změna ve vnímání pohybu a sebe sama. Život mi nabídl cvičení Pilates, který mě neuvěřitelně začal bavit hned, když jsem ho poprvé vyzkoušela. Byla jsem jím uchvácená. Vychutnávala jsem si pomalé, plynulé kontrolované pohyby, které jsou tak půvabné a lze je tak dobře vnímat. Velmi mě oslovuje propojení pohybů s dýcháním, což blahodárně působí jak na moje tělo, tak i na duši. Stala jsem se lektorkou Pilates, ale při cvičení jsem cítila, že mi ještě něco chybí, že mám jít ještě dál. Cesty života mě dovedly až ke Škole pánevního dna /ŠPD/ Renaty Sahani Skálové v Praze. Již po důkladném nastudování webových stránek školy a seznámení se s metodou 3x3, zatím pouze teoreticky, jsem cítila, že toužím do tajů a cvičení pánevního dna proniknout ještě hlouběji. V červnu 2016 jsem absolvovala první kurz u paní Renaty Sahani a praxe velmi převyšovala teorii. Metodu 3x3, její praktikování a samotné bytí v mém pánevním dnu jsem si skutečně zamilovala. Tato metoda nabízí každé ženě velmi niterný, intimní, jemný, lehký, hebký, plynulý prožitek sama se sebou. Metoda cvičení mi přirostla nejen k srdci, ale hlavně k pánevnímu dnu. Stala se součástí mého každodenního života  a také mých lekcí Pilates zaměřených na posílení, ale i na relaxaci hlubokého stabilizačního systému. Metoda 3x3 je přelomem ve vnímání sebe sama, je komplexní, jednoduchá a velmi praktická. Každodenním cvičením se moje pánevní dno stále více probouzelo, oživovalo, začalo přirozeně dýchat a moje vnitřní žena, která do té doby byla někde ukrytá, se začala rozvíjet jako květ z poupěte. Stále jsem si více uvědomovala svoje ženství, pociťovala jsem více energie, mnohem intenzivněji jsem vnímala a vnímám reakce mého těla, potažmo mého pánevního dna, na veškeré emoční prožitky, začala jsem skutečně milovat své tělo... o intimním životě nemluvě.

Absolvovala jsem kurzy Tajemství pánevního dna I. a II., kurzy Pánevní dno v pohyby, Pánevní dno až na dno a kurz Gynejógy. Jsem absolventkou certifikovaného kurzu Školy pánevního dna, který mě opravňuje metodu 3x3 vyučovat. Všechny kurzy proběhly pod vedením zakladatelky ŠPD a metody 3x3 Renaty Sahani, které vděčím za poodhalení tajemství pánevního dna.

Moje zvědavost, ale neměla meze a dále mě vedla hlouběji a hlouběji do tajů mého těla. Proto jsem v lednu 2017 nastoupila do rozšiřujícího akreditovaného výcviku ŠPD, který mi odhaloval témata a cesty, o kterých se mi dříve ani nesnilo. Na jednotlivých seminářích jsem se vzdělávala a vše intenzivně prožívala ve vlastním a s vlastním tělem. Všechna setkání s odbornými přednášejícími byla pro mě jak osobně tak profesně velmi obohacující a přínosná. Zvláště si cením toho, že moje první kurzy jsem mohla vést právě v době, kdy jsem byla ještě stále v kontaktu se zakladatelkou ŠPD a metody 3x3, Renatou Sahani, se všemi přednášejícími lektory a v neposlední řadě s ostatními praktikujícími lektorkami, se kterými jsme formální, ale i neformální cestou sdílely naše zkušenosti z prvních kurzů. Paní Renatě a všem zúčastněným děkuji za krásné neopakovatelné zážitky a prožitky, které jdou jen těžce popsat slovy, a za milá setkávání se všemi odbornými přednášejícími. Je potřeba to jednoduše zažít... Výcvik jsem ukončila závěrečnými zkouškami.

Ženy obdržely od přírody úžasné dary - a to umění milovat, být silné a trpělivé, krásné a moudré jako bohyně. Nechme se tedy unášet na vlnách svého ženství, otevřeme se SEBE přijetí a SEBE pochopení, které nám vnese lásku, pokoj, štěstí, radost a naplnění do našeho života. Vydejte se tedy se mnou na cestu za poznáním tajů ženy, na cestu hlubokého niterného setkávání se sebou sama. 

Ráda Vám budu průvodkyní.

S láskou

Markéta Vrtalová